Odyssey of the Mind Polska

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

  • Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek.
  • Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
  • Popularyzujemy nowoczesne spojrzenie na edukację – skutecznie odpowiadające na potrzebę rozwijania w młodych ludziach pasji, kompetencji kluczowych i umiejętności XXI wieku.
  • Zajmujemy się rozwojem i promocją Odysei Umysłu w całym kraju, prowadzimy szkolenia dla nauczycieli, realizujemy lokalną edycję konkursu, koordynujemy wyjazdy polskich drużyn na imprezy międzynarodowe i współpracujemy z zagranicznymi administratorami programu.

Każdego roku przy organizacji odysejowych wydarzeń w Polsce pracuje społecznie łącznie około sześciuset wolontariuszy. Ludzie w różnym wieku i z różnych życiowych ścieżek angażują się jako szkoleniowcy „zarażający” kursantów kreatywną pasją, jako sędziowie starający się rzetelnie ocenić występy Odyseuszy, szeryfowie dbający o dobrą atmosferę i sprawny przebieg zawodów lub jako koordynatorzy odpowiedzialni za określone projekty i sfery naszych działań.

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy