Stowarzyszenie Ruchu Maitri

Większość naszych działań jest wykonywana w ramach wolontariatu. Praca znajdzie się dla każdego, bez względu na wiek i kwalifikacje. Nad całością czuwają osoby zatrudnione w naszym biurze.

Najwięcej zadań wiąże się z obsługą administracyjną programu Adopcja Serca i jego promocją. Rocznie otrzymujemy ok. 6000 listów, które krążą pomiędzy ofiarodawcami – rodzicami adopcyjnymi i ich podopiecznymi z Afryki. Listy są tłumaczone przez wolontariuszy z całego kraju (języki: francuski, angielski), rejestrowane w bazie danych, a następnie wysyłane do Afryki bądź do odbiorców w Polsce i za granicą.

Zostań naszym współpracownikiem – Ambasadorem Adopcji Serca.

Prowadzimy działania , których celem jest budowa wrażliwości społeczeństwa na potrzeby ludzi żyjących w ubóstwie w krajach Afryki subsaharyjskiej, Indiach i innych rejonach świata. Staramy się promować program Adopcji Serca i projekty pomocowe. Posiadamy profil na Facebooku i stronę internetową oraz konto na Instagramie i kanał AdopcjaSerca na YouTube. Możesz nam pomóc udostępniając i lajkując treści zamieszczane w mediach społecznościowych. Dzięki temu wiele osób dowie się o tym, jak żyją ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy i jak można im pomóc.

Maitri to również praca dla uczniów i nauczycieli - organizujemy spotkania z misjonarzami, prelekcje w szkołach i na uczelniach. Zaproś nas do swojej szkoły, na swoją uczelnie. Zorganizuj prelekcję. To bardzo ważne, aby młodzi ludzie dowiadywali się w ramach zajęć szkolnych o warunkach życia swoich rówieśników w krajach Afryki. Na różnorodne akcje informacyjne możemy dostarczyć materiały do rozprowadzenia i pomoce do przeprowadzenia spotkania (zdjęcia, materiały video, wystawę fotograficzną, pamiątki), a także wysłać prelegenta. Współpracują z nami uczniowie szkół, studenci (także w ramach praktyk), osoby w średnim, a nawet w zaawansowanym wieku. Najmłodsi wolontariusze uczą się w gimnazjum, najstarsza wolontariuszka ma 83 lata.

Pracujemy na komputerach i ręcznie: pakujemy przesyłki, wysyłamy paczki i listy. Podejmując z nami współpracę rozpoczynasz swoją przygodę z innym światem, poznajesz rzeczywistość misji i realia życia w afrykańskiej wiosce.

Jeśli zdecydujesz się spróbować, zadzwoń na numer 58 520 30 50 lub napisz do nas.

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy