Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to jedno z pierwszych polskich centrów nauki.
Już od ponad dziesięciu lat łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. EXPERYMENT kieruje swoją ofertę do całych rodzin, młodzieży, dorosłych i seniorów - tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni jest samorządową instytucją kultury. EXPERYMENT to 3500 m² powierzchni wystawienniczej, 5 wystaw stałych i ponad 200 interaktywnych stanowisk. W EXPERYMENCIE stanowiska są zaprojektowane tak, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach, przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Trzonem działalności EXPERYMENTU jest jego pięć wystaw stałych: Hydroświat opowiada o mocy wodnego żywiołu, Niewidoczne Siły oswajają fizykę, Akcja: Człowiek pokazuje, jak działa ludzkie ciało i zmysły. Wystawa Drzewo Życia przybliża spójność, piękno i fascynujące rozwiązania przyrody. Natomiast najnowsza galeria – Kierunek Zdrowie pokazuje, że zdrowie to nie wyłącznie brak choroby, a dobre samopoczucie wynikające z dbania o stronę fizyczną, psychiczną czy społeczną każdego człowieka. Na gości Centrum czeka również szereg wystaw czasowych dotyczących różnych dziedzin nauki, nie tylko tych ścisłych. W 2017 roku samą wystawę EXPERYMENTU odwiedziło prawie 250 tysięcy gości. Ale to nie wszystko, bo w dodatkowych aktywnościach, czy w Akademii EXPERYMENTU, piknikach naukowych czy wydarzeniach outdoorowych tysiące osób eksperymentowały z nauką wraz z gdyńskim centrum.

EXPERYMENT stawia na: POZNANIE - wyjaśniamy zachodzące w naturze zjawiska i procesy przy pomocy interaktywnych wystaw i działalności edukacyjnej, INSPIRACJĘ - pobudzamy ciekawość do otaczającego nas świata i NETWORKING - tworzymy krajową i międzynarodową platformę wymiany wiedzy poprzez udział w rozmaitych projektach.

Projekt i wykonanie: Mehowmy