Fundacja Kukówka

Jesteśmy Fundacją, która działa głównie na terenie Kaszub (okolice Kościerzyny) w miejscowości Kukówka. Zajmujemy się prowadzeniem obozów letnich dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych w okresie letnim (w roku 2018 odbędzie się już szósty obóz letni w Kukówce).

Prowadzimy także działalność, której celem jest szerzenie rzemiosł dawnych i ginących takich jak serowarstwo, piwowarstwo, wędliniarstwo, kaletnictwo, mydlarstwo i kosmetyka naturalna, wikliniarstwo, ceramika, filcowanie i wiele innych. Prowadzimy także warsztaty ogrodnicze, zajęcia z pracy z koniem metodą PNH.

Nasze gospodarstwo położone jest w dolinie, nad strumieniem w otoczeniu lasu i wzgórz wiodokowych. Gmina Stężyca, która dynamicznie się rozwija, pozwala nam także na korzystanie z wielu nowoczesnych obiektów jak marina jachtowa, park z miasteczkiem rowerowym, stadion, restauracje i kąpieliska. Współpracujemy z młodymi ludźmi co daje nam wiele satysfakcji. Nawiązujemy długoletnie przyjaźnie i pozostajemy w kontakcie z naszymi wolontariuszami. Pomiędzy młodzieżą nawiązują się także trwałe relacje. Nasze działania, szczególnie w roku 2014, spotkały się ze sporym zainteresowaniem ze strony mediów.

Poszukujemy osób do różnych dziedzin i szerokich działań. Od strony administracyjnej, przez fotografię, filmy i obsługę mediów, przez prowadzenie warsztatów, animacji a także do prac w kuchni, zakładania ogrodu, budowy małej architektury jak wędzarnia czy ziemianka, sprzątania terenu. Współpraca z nami daje możliwość rozwoju, poznania nowych umiejętności i zdobycia wiedzy z zakresu wielu dziedzin rzemiosła i rękodzieła. Zapraszamy do kontaktu.

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy