Krytyka Polityczna-Świetlica w Trójmieście

Zainaugurowaliśmy swoją działalność w lutym 2008 roku. Od początku jako Klub KP w Gdańsku staramy się realizować ideał inteligencji zaangażowanej. Animujemy życie kulturalne i intelektualne w metropolii, która właśnie w tej sferze była przez dziesięciolecia jednym z najjaśniejszych punktów na mapie Polski. Działamy w przestrzeni, która przez wiele wieków była polem ścierania się poglądów i postaw.

Nasze środowisko tworzą osoby, którym bliska jest idea lewicy zaangażowanej, podejmującej wyzwanie walki o ideały, takie jak sprawiedliwość, solidarność czy równość. Aktywność naszych członków koncentruje się na trzech polach: kultury, edukacji i dyskusji nad problematyką społeczną. Działacze klubu i osoby współpracujące z nami to ludzie nauki, sztuki, aktywiści społeczni, kulturalni, ekologiczni.

W listopadzie 2009 roku otworzyliśmy jeden z pierwszych lokalnych ośrodków Krytyki Politycznej – Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Świetlica jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00, a także podczas spotkań. Na wszystkie spotkania i imprezy wstęp wolny!

W Świetlicy funkcjonuje księgarnia, w której można nabyć w promocyjnej cenie publikacje Wydawnictwa KP.

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy