Stowarzyszenie WAGA

Stowarzyszenie Waga jest organizacją pozarządową zarejestrowaną w Gdańsku w 2009 roku.

Celem działań stowarzyszenia jest propagowanie idei równości kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji. Szczególnie interesuje nas wprowadzenie do lokalnych gmin i regionów Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Drugim obszarem naszej aktywności jest Biskupia Górka, słabo znana i obarczona wieloma negatywnymi opiniami część Śródmieścia Gdańska. Na Biskupiej Górce Stowarzyszenie Waga ma swoją siedzibę – przy ul. Biskupia 35/1 (Fryzjer), w której realizuje projekty społeczne i kulturalne: wystawy, spotkania i warsztaty. Zależy nam na aktywizacji mieszkańców i mieszkanek Biskupiej Górki oraz zachęcenie wszystkich do poznania tego niezwykłego miejsca – temu służą nasze projekty.

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi działaniami poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pomocy przy organizacji projektów.

Zapraszamy osoby od 18 roku życia, które chciałby się zaangażować i aktywnie uczestniczyć w organizowanych wystawach, warsztatach dla seniorów/seniorek, dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Mile widziane będą osoby z wykształceniem pedagogicznym lub pokrewnym, lubiące prace z ludźmi, posiadające zainteresowania artystyczne oraz mające własne pomysły na inicjatywy kulturalne i społeczne.

Praca wolontariacka będzie polegała m.in. na dyżurowania w trakcie wystaw, warsztatów, spotkań od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19 oraz w soboty i niedziele w godz. 15-18.

Innym zadaniem wolontariuszy i wolontariuszek będzie roznoszenie ulotek i wieszanie plakatów na terenie Biskupiej Górki a także zachęcanie mieszkańców i mieszkanek do udziału w projektach.

Aktualnie poszukujemy także osób, które pomogą w remoncie siedziby stowarzyszenia – potrzebujemy osób z doświadczeniem w pracach budowlanych, remontowych, najchętniej z własnym sprzętem – remont dotyczy likwidacji ściany między dwoma pomieszczeniami i wykonania prac wykończeniowych.

Wolontariuszom i wolontariuszkom Stowarzyszenie Waga oferuje pracę przy bardzo ciekawych projektach, okazje do zdobycia doświadczenia pracy w wyjątkowej części Gdańska, możliwość rozwoju własnych zainteresowań i realizację własnych pomysłów a także miłą atmosferę.

Po okresie próbnym zawieramy długoterminowe umowy i zachęcamy do samodzielnych realizacji swoich pomysłów.

Wszystkie osoby zainteresowane pracą wolontariacką w Stowarzyszeniu Waga zapraszamy do przesyłania swoich CV i krótkich wypowiedzi pisemnych, uzasadniających chęć włączenia się do działań stowarzyszenia

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy