Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria
Traugutta 2, 81-388 Gdynia

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” powstało w 1995 r.w Inowrocławiu. Od 2010 r. funkcjonuje również jego oddział w Gdyni.

Przesłaniem naszej działalności jest zwiększenie dostępności do:

  • wysokiej jakości usług zdrowotnych;
  • profesjonalnej pomocy wolontaryjnej;
  • samorealizacji poprzez udział w szerokiej ofercie klubów „FLANDRII”.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „FLANDRIA” to ludzie, których połączyła chęć pomocy innym lub potrzeba, aby z pomocnej dłoni skorzystać. Nasi pracownicy i wolontariusze towarzyszą dzieciom i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji społecznej, osobom starszym, chorymi niepełnosprawnym, wspierając ich w zmaganiach z przeciwnościami losu.

Propagujemy również świadome działania prozdrowotne. U nas dowiesz się, jak zadbać o zdrowie i gdzie uzyskać pomoc w razie problemów zdrowotnych.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” za jeden z głównych celów stawia sobie propagowanie idei wolontariatu.

Wolontariusze pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji – niepełnosprawnym, chorym, starszym oraz dzieciom i młodzieży. Wspólnie organizują również akcje profilaktyczne, promujące zdrowie i zdrowy styl życia.Każdy wolontariusz może określić zakres działań, w których chce uczestniczyć.

Jednocześnie wolontariat rozumiemy nie tylko jako dawanie, ale również przygotowanie do pełnienia różnych ról, aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Dlatego zapewniamy wolontariuszom profesjonalne szkolenia, dotyczące zagadnień z dziedziny psychologii, socjologii, pedagogiki, medycyny. Wolontariusze są również głosem doradczym, współuczestniczą w planowaniu działań organizacji. Wolontariat to także miejsce na spotkanie ciekawych, otwartych osób. Dlatego dbamy o stworzenie warunkówdo integracji, rozwijania talentów i umiejętności wolontariuszy.

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy