A Kuku Sztuka

A Kuku Sztuka
ul. Armii Krajowej 24 / 81-372 Gdynia

Kreatywny kolektyw artystów i animatorów. Mówimy różnymi głosami o kulturze bez granic... Horyzontalnie i wertykalnie związani z Trójmiastem działamy z zaskoczenia – dlatego A KuKu...
Przestrzeń naszych działań traktujemy jako sferę under construction poprzez realizację licznych projektów na styku wielu mediów i sztuk, zawsze w ruchu...
A KuKu Sztuka to metamorfozy, nowa energia, intensywność działań, subiektywność wizji poszczególnych artystów i animatorów przeniesiona w przestrzeń publiczną, którą staramy się wciąż zmieniać i oswajać.
Nasze cele? – stymulacja | kreacja na serio i z przymrużeniem oka, lokalnie i ponadlokalnie, medialnie widoczna, kulturalna osmoza i szybki transfer danych.

Nie mamy manifestu..., ale manifestujemy twórcze przenikanie i formatowanie rzeczywistości.


A KuKu Sztuka promuje Trójmiasto jako ważny ośrodek kulturotwórczy. Jako grupa osób dostrzegamy potrzebę stworzenia przestrzeni dla zaistnienia różnorodnych inicjatyw kulturalno-artystycznych i edukacyjnych, opartych na dialogu i wzajemnym uzupełnianiu się w podejmowanych działaniach. Pragniemy również wspierać wartościowe, już istniejące wydarzenia kulturalne. Oprócz jednorazowych inicjatyw stwarzamy szereg cyklicznych projektów, które na stałe wpisują się w ogólnopolski kalendarz kulturalny. Wśród gości zapraszanych do projektu znajdują się zarówno uznani artyści, kuratorzy sztuki, redaktorzy, dziennikarze, aktywiści, wolontariusze.
Projekty A KuKu Sztuka skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego (chociaż w wypadku większych festiwali spodziewamy się wielu gości z całego kraju oraz zagranicy). Wśród organizowanych eventów znajdują się projekty filmowe jak Festiwal Animation Now!, Cremaster On Tour, działania plenerowe np. interdyscyplinarne Parkowanie oraz CudaWianki czyli Noc Świętojańska w Gdyni, czy Film od Morza, akcje społeczne jak Włącz Się! Kulturalnie, czy wydarzenia multimedialne, np. międzynarodowy Festiwal Transvizualia, wystawa Lech Majewski – Artysta Obrazu, Obraz Artysty oraz istotne działania wydawnicze – „Irlandzka Herbatka” Ciarana Carsona w ramach wydawnictwa A KuKu Sztuka.


GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy