Towarzystwo im. F.Chopina koło Gdańsk

Koło w Gdansku, Towarzystwa im. Fryderuka Chopina powstało na początku lat pięćdziesiątych XX wieku dzięki staraniom wybitnych przedstawicieli środowiska muzycznego Trójmiasta, jako wyraz najwyższej dbałości o polskie dziedzictwo narodowe. Od roku 2001 Gdańskim Kołem TiFC kieruje dr Olga Walentynowicz.

TIFC organizuje między cykl comiesięcznych koncertów muzyki klasycznej w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku - Na koncertach można usłyszeć muzykę w wykonaniu wirtuozów z całego świata, laureatów prestiżowych konkursów, zarówno doświadczonych jak i młodych utalentowanych muzyków. (Współorganizatorem koncertów jest Nadbałtyckie Centrum Kultury)

TIFC współorganizuje we współpracy z Muzeum Narodowym w Gdańsku koncerty w urokliwym Pałacu Sierakowskich w Waplewie Wielkim. Odbywają się tam kocnerty muzyki klasycznej, współczesnej i jazzowej. Grali tam między innymi Włodzimierz Nahorny i Andrzej Jagodziński.

TIFC stowrzył również Festiwal Muzyki KAmeralnej - coroczna dwudniowa impreza skierowana do uczniów trójmiejskich szkół muzycznych II st. oraz studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. W latach 2001-2011 w

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy