Zostań lokalnym bohaterem w Domu Sąsiedzkim Zakopianka

Data publikacji: 26/07/2024

Jesteśmy Domem Sąsiedzkim, miejscem pełnym życia, pasji i inspiracji. Naszą misją jest
tworzenie przestrzeni, w której każdy może znaleźć coś dla siebie i przyczynić się do budowania
silnej, zintegrowanej społeczności.

Opis zadania dla wolontariusza

Poszukujemy stałych wolontariuszy, którzy pomogą nam w prowadzeniu, bądź organizowaniu
naszych działań na rzecz lokalnych mieszkańców. Nasze zajęcia obejmują zarówno spotkania w
przytulnych wnętrzach, jak i aktywności na świeżym powietrzu. Tematyka naszych spotkań jest
bardzo różnorodna i obejmuje m.in. sport, rękodzieło, kulinaria, sztukę, a także festyny i koncerty.
Do wyboru, do koloru, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.
Powiedz nam, jaką pasją chciałbyś się podzielić, a my stworzymy dla Ciebie przestrzeń do jej
realizacji!

Oferujemy

Nasze wsparcie
Zapewnimy Ci nieustanne wsparcie naszych koordynatorów Domu Sąsiedzkiego oraz
koordynatora wolontariatu w naszej organizacji. Dokładnie poinformujemy Cię o możliwościach
działania i zapewnimy wsparcie we wdrożeniu do konkretnych zadań.

Co zyskujesz?
● Nowe umiejętności: Rozwijaj się poprzez udział w różnorodnych projektach społecznych.
● Szkolenia: Uczestnicz w warsztatach, szkoleniach i wizytach studyjnych, które wzbogacą
Twoje CV i życiowe doświadczenie.
● Integracja: Bierz udział w cyklicznych spotkaniach integracyjnych, poznawaj nowych ludzi
i baw się dobrze!
● Referencje: Otrzymasz oficjalne referencje oraz podsumowanie godzin pracy, które mogą
przydać się w przyszłości.
● Minigranty: Masz szansę wziąć udział w konkursie na minigrant i realizować swoje
pomysły.
● Podziękowania: Otrzymasz imienny dyplom jako wyraz wdzięczności za Twoje
zaangażowanie.
● UWAGA: Wyjątkowo zaangażowani wolontariusze mogą zostać także laureatami nagród
na oficjalnej gali Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji w każdej chwili, w razie jakichkolwiek pytań.

Dodatkowe informacje/wymagania

Dyspozycyjności w wybranych przez siebie dniach i godzinach
● Doświadczenie w organizacji wydarzeń będzie mile widziane, ale NIE jest wymagane
● Otwartości na nowe doświadczenia i ludzi
● Komunikatywności

wymagania wiekowe: od 18 lat
długoterminowa
Dom Sąsiedzki Zakopianka, ul. Zakopiańska 40, Gdańsk Siedlce (Siedlce)
Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy