Wolontariat pod kołem podbiegunowym

Data publikacji: 18/04/2024

W imieniu naszego partnera z Finlandii poszukujemy jednej osoby z Polski na wolontariat w Centrum Młodzieżowym Vasatokka.

Położone w Inari w fińskiej Laponii Centrum Młodzieżowe Vasatokka jest najbardziej wysuniętym na północ z dziewięciu krajowych centrów młodzieżowych w Finlandii. Centra Młodzieżowe są nadzorowane przez fińskie Ministerstwo Edukacji i Kultury w ramach w ramach rządowej polityki młodzieżowej.

Fińskie centra młodzieżowe specjalizują się w zapewnianiu bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy dla młodych ludzi, zdobywania doświadczania, uczenia się i przeżywania przygód, które zachęcają do rozwoju osobistego. Ich wartości to równość, społeczność, tolerancja, wielokulturowość, szacunek i ochrona życia i przyrody, dobrostan społeczny, psychiczny i fizyczny. dobre samopoczucie.

Głównymi działaniami Vasatokka są obozy szkolne, obozy międzynarodowe, dni pracy grupowej dla szkół, obozy szkoleniowe dla specjalnych grup młodzieży, obozy przyrodnicze, a także organizowanie małych spotkań i imprez. Ich międzynarodowa praca z młodzieżą obejmuje wymiany i projekty młodzieżowe Erasmus+ oraz projekty wolontariatu ESC.

Gościli kilku długo- i krótkoterminowych wolontariuszy EVS i ESC oraz wymiany młodzieży. Jednocześnie Centrum jest również Centrum Wakacji Przyrodniczych i oferuje zakwaterowanie oraz różnego rodzaju zajęcia związane z przyrodą i sportem. zajęcia związane z przyrodą i sportem oraz wskazówki dla grup indywidualnych i turystów. Więcej informacji o Centrum Młodzieży:

Opis zadania dla wolontariusza

Pomoc personelowi Vasatokka w krajowej i międzynarodowej pracy z młodzieżą: obóz
szkoły, obozy dla dzieci, specjalne obozy pracy z młodzieżą, Erasmus + i zespół ESC
projekty, międzynarodowe obozy młodzieżowe
Cotygodniowa praca w miejskim domu młodzieżowym w wiosce Inari z lokalną młodzieżą
oraz planowanie i prowadzenie dla nich zajęć
Pomoc w pracach biurowych związanych z projektami pracy z młodzieżą
Pomoc w organizacji wydarzeń w centrum młodzieżowym i innych miejscach w Inari
Pomoc w lokalnych klubach hobbystycznych dla dzieci w rejonie Inari
Współpraca z lokalnymi partnerami Vasatokka w ich wydarzeniach non-profit
Tworzenie treści w mediach społecznościowych na temat projektu wolontariatu i pracy z młodzieżą
Planowanie i organizowanie działań w ramach międzynarodowego tygodnia w gminie Savukoski
gmina w okresie wolontariatu
Konserwacja sprzętu w centrum młodzieżowym
Sprzątanie obiektów i pomoc w kuchni z naczyniami, gdy w centrum młodzieżowym są duże
grupy w centrum młodzieżowym
Wolontariusze pracują jako członkowie Vasatokka, ale regularni płatni pracownicy są zawsze ostatecznie odpowiedzialni za działania.
zawsze są ostatecznie odpowiedzialni za działania, a wolontariusze nie mogą zastąpić płatnego personelu.
Oprócz wolontariuszy długoterminowych, od czasu do czasu w centrum młodzieżowym odbywają się krótkoterminowe projekty zespołu wolontariuszy ESC.
w centrum młodzieżowym, a także fińscy stażyści.

Oferujemy

Finansowanie projektu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności obejmuje:

-zwrot kosztów podróży do Vasatokka i z powrotem (w zależności od odległości*)
-zakwaterowanie i miesięczne wyżywienie (gotowe posiłki sezonowo)
-kieszonkowe 6€ / dzień
-ubezpieczenie zdrowotne Henner
-Wsparcie językowe online

Dodatkowe informacje/wymagania

Więcej informacji w INFOPACKu: https://shorturl.at/uGW78

Poszukujemy wolontariusza, który jest...
zmotywowany do wykonywania wszelkiego rodzaju zadań
odpowiedzialny i reprezentuje Vasatokkę jako członek personelu przed lokalnymi partnerami, dziećmi i młodzieżą
dziećmi i młodzieżą
elastyczny, ponieważ mogą wystąpić nagłe zmiany w harmonogramie ze względu na pogodę i grupy klientów
ma otwarty umysł
jest pracowity i zawsze kończy powierzone zadania
chętny do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą
zdolny do przestrzegania harmonogramów, ponieważ ważne jest, aby być na czas, gdy istnieje określony harmonogram
zdolny do pomocy w pracach biurowych
ma pozytywną energię
ma pozytywne nastawienie do wiejskich warunków i lokalizacji * 🙂

*Centrum Młodzieżowe Vasatokka znajduje się na odludziu i jest otoczone piękną przyrodą: dużym jeziorem, lasem, wzgórzami i jeziorami.
W skrócie: jezioro, las, wzgórza i pustkowie. Najbliższa wioska Inari jest oddalona o 10 km i nie ma transportu publicznego.
transportu publicznego. W wolnym czasie można dojechać rowerem do wioski, a mniej więcej raz w tygodniu personel
przejazd do wioski na zakupy spożywcze.

wymagania wiekowe: od 18 do 30 lat
długoterminowa
Finlandia (- poza Gdańskiem -)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy