Poprowadź zajęcia sportowe w Paryżu

Data publikacji: 15/06/2023

Dla naszego partnera z Francji poszukujemy 1 osoby, która chciałaby zrealizować wolontariat zagraniczny w kraju nad Sekwaną.

Miejsce: Paryż, Francja

Czas:1 marca - 30 września | 6 miesięcy

Organizacja Planet Citizens, z siedzibą w mniej uprzywilejowanych obszarach na północ od Paryża, prowadzi program nauczania języków poprzez sport. Jest organizacją non-profit. Wykorzystuje sport do nauczania języków i zachęcania młodych sportowców i uczniów z obszarów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji do świadomego bycia częścią społeczności lokalnej. We współpracy z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności pomagamy lokalnym nauczycielom sportu i trenerom klubów, a także przekształcamy treningi sportowe w sesje językowe.

Przeczytaj relację Angeliki, która kilka miesięcy temu wróciła z tego projektu:

Dzieciaki były bardzo sympatyczne. Moja praca tam polegała na nauce dzieci angielskiego poprzez sport, różne gry i zabawy. W czasie roku szkolnego mieliśmy zajęcia w szkołach a podczas ferii i wakacji holiday campa. W czasie roku szkolnego mieliśmy różne aktywności podczas wf typu muy thai (tajski box), ścianki wspinaczkowe, badminton, homework support, judo badminton oraz co tydzień w piątek pomagaliśmy przy organizacji festiwalów. Mój francuski z poziomu zéro ewoluował na poziom native speakrea (skromnie mówiąc) hahah Miałam  4h francuskiego tygodniowo na  poczatku jak nie umiałam jeszcze nic to miałam korepetycje z wolontariuszami z service civique a potem chodzilam do szkoły językowej.  Warunki mieliśmy bardzo dobre mielimy było nas 6wolontariuszy i były 2 mieszkania na tym samym osiedlu (wiec po 3 osoby na jedno mieskanie) każdy miał swój pokoj, mieliśmy ogromny salon i kuchnie dwie łazienki i nawet garderobę.  Lokalizacja spoczko dojazd pod wizę Eiffla to jakieś 30min. Nasza organizacja kupiła nam też rowery i zapewniła bilet miesięczny na metro, busy i pociągi wiec z dojazdami nie było większego problemy. Oprócz tego mieliśmy bardzo dużo pomocy ze strony naszej organizacji na codzień. Jak mieliśmy jakiś problem to zawsze można było się do nich zwrócić.

Opis zadania dla wolontariusza

Wolontariat skierowana jest do każdego młodego Europejczyka w wieku od 18 do 30 lat, pasjonata coachingu młodych ludzi, z dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi.

Do Twoich obowiązków należeć będzie:

- Pomoc nauczycielom sportu w lokalnych szkołach podstawowych (uczniowie w wieku 6-11 lat) w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego
- Tworzenie młodym uczniom możliwości ćwiczenia języka angielskiego podczas lekcji wychowania fizycznego
- Pomoc trenerom klubów partnerskich w przygotowaniu i przeprowadzeniu treningów dla młodych sportowców
- Tworzenie możliwości dla członków klubu do ćwiczenia języka angielskiego podczas sesji treningowych i poza nimi
- Zostaniesz zaangażowany/-a do rozwoju metody pedagogicznej „Sport in English”
- Zaangażowanie się w pracę na rzecz społeczności lokalnej.
- Jako wolontariusz/-ka będziesz mieć możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach i wydarzeniach sportowych.

W trakcie realizacji zadań zawsze będziesz współpracować z trenerami klubów, nauczycielami sportu i pracownikami Planet Citizens

Oferujemy

rojekt finansowany jest z programu Europejski Korpus Solidarności. To unijny program umożliwiający młodym ludziom między 18-30 rokiem życia na wyjazd na wolontariat zagraniczny w wybranej przez nich organizacji społecznej. Organizacja goszcząca zapewnia:

  • Zakwaterowanie (Wolontariusz będzie dzielić mieszkanie z dwoma innymi wolontariuszami organizacji)
  • wyżywienie
  • kieszonkowe
  • Bilet, który umożliwia korzystanie ze wszystkich środków transportu publicznego w okolicy Paryża.
  • miejsce pracy
  • 2 dni wolne w miesiącu

Dodatkowe informacje/wymagania

wymagania wiekowe: od 18 do 30 lat
długoterminowa
Francja (- poza Gdańskiem -)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy