Wolontariat na ekofarmie w Chorwacji

Data publikacji: 10/01/2023

W imieniu naszego partnera z Chorwacji poszukujemy osoby chętnej na wolontariat długoterminowy finansowanych w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Czteromiesięczny projekt na rodzinnej farmie w małej wiosce Lovinac w wiejskim, górskim regionie Chorwacji. Jest to permakulturowa farma z dużym ogrodem, małą szklarnią, kurami, kaczkami, osłami i pszczołami. Brak wifi. Zadania robocze uzależnione od pory roku/pory roku, ogrodnictwo, ściółkowanie, sadzenie, przygotowanie drewna, ścinanie drewna, pielęgnacja zwierząt, robienie ogórków, dżemów, syropów

Czas: WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ 2022
MIEJSCE: LOVINAC, CHORWACJA

O organizacji goszczącej:

Centrum Kreatywnych Rozwiązań (C4CS) znajduje się w wiejskiej Chorwacji, w pobliżu gór Velebit, około 600 metrów nad poziomem morza, z bogatą dziką przyrodą i dziewiczą przyrodą. Znajduje się 3 km od wioski Lovinac, w której znajduje się mały sklep, poczta, kawiarnia, lekarz, dentysta i pierwsza pomoc. Jezioro znajduje się 10 km od C4CS, wybrzeże jest około 30 km, miasto Zadar 70 km, Park Narodowy Jezior Plitwickich 75 km, Zagrzeb 220 km, z dwoma pociągami dziennie dojeżdżającymi tam iz powrotem.

Opis zadania dla wolontariusza

Zadania w ogrodzie i na farmie uzależnione są od pory roku.

W zakresie Twoich obowiązków będzie:

  • ogrodnictwo,
  • ściółkowanie,
  • sadzenie,
  • przygotowanie drewna,
  • ścinanie drewna,
  • pielęgnacja zwierząt,
  • robienie ogórków, dżemów, soków

Poszukujemy osoby w wieku 18-30 lat, która ma możliwość pobytu przez całe 4 miesiące trwania projektu.

Ten projekt jest dla Ciebie, jeśli: jesteś podekscytowany naturą, zdolny poradzić sobie ze wszystkimi jej pozytywnymi stronami i wyzwaniami. Jesteś osobą, która lubi przyrodę i chce się uczyć oraz dzielić zakresem umiejętności. Jesteś pracowity/a, cechuje Cię punktualność, proaktywność, cierpliwość, odwaga, elastyczność, chęć do nauki i lubisz proste życie, a przede wszystkim chcesz dowiedzieć się o permakulturze, w tym o samowystarczalności, ekologii, ochronie środowiska i gatunków.

Oferujemy

Projekt finansowany jest w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. To oficjalny program Komisji Europejskiej umożliwiający młodym ludziom wolontariat w wybranym przez siebie kraju i organizacji pozarządowej.

Koszty wyżywienia są pokryte, a zakwaterowanie znajduje się w wynajętej prywatnej rezydencji położonej 10 minut spacerem od C4CS, składającej się z kuchni, łazienki i 2 pokoi z małym tarasem. Rezydencja ma podstawowe i proste zakwaterowanie i jest cicha, wygodna i przyjemna, jeśli przestrzegane są podstawowe zasady (takie jak czystość, dbanie o piece opalane drewnem, dbanie o otoczenie, wrażliwość na środowisko, w tym jedzenie wegetariańskie, produkty ekologiczne i kosmetyki). W rezydencji nie ma sieci WIFI, a internet można zapewnić za pośrednictwem chorwackiej karty SIM z miesięcznym internetem. Koszty dojazdu do C4Cs z Twojej lokalizacji są pokrywane w kwocie do 275 euro. Miesięczne kieszonkowe w stałej wysokości 150 Euro.

Harmonogram pracy to 6 godzin dziennie, 2 dni tygodniowo są wolne. Organizacja godzin pracy na dobę uzależniona jest od pogody i pory roku. Dni bezpłatne można odbierać i wykorzystywać razem zgodnie z umową. Zapewniony jest kurs online z podstaw języka chorwackiego.

Dodatkowe informacje/wymagania

PRZECZYTAJ ZANIM ZAAPLIKUJESZ!
Musisz zabrać ze sobą:
- buty do ciężkiej pracy, które najlepiej mają podnosek i zakrywają kostki,
- wygodna odzież letnia i zimowa oraz odzież robocza (kombinezony),
- czołówka lub latarka akumulatorowa,
- leki, jeśli ich używasz,
- odpowiednia apteczka (m.in. maść na ukąszenia owadów, balsam do opalania, zimno i wysoka temperatura, lek na rozstrój żołądka itp.)
- paszport lub dowód osobisty i inne niezbędne dokumenty (prawo jazdy itp.),
- wszystkie faktury i bilety podróżne (koszty podróży mogą zostać zwrócone na podstawie dowodów podróży),
- kartę EKUZ

Więcej informacji znajdziesz w INFOPACKU: https://drive.google.com/file/d/15BdotMTVtHGyPATYefsZtseyjaRkN8gE/view

wymagania wiekowe: od 18 do 30 lat
długoterminowa
Chorwacja (- poza Gdańskiem -)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy