Wolontariat Wytchnieniowy

Data publikacji: 02/01/2024

Wolontariusz/ka wytchnieniowy/a

Masz 2 godziny w tygodniu lub miesiącu?

Jesteś otwarta/y i lubisz kontakt z drugim człowiekiem?

Nasz wolontariat jest dla Ciebie!

Poszukujemy Wolontatriuszy i Wolontariuszek do wolontariatu wytchnieniowego!

Każdy człowiek ma prawo do odpoczynku, dlatego chcemy odciążyć rodziny osób z niepełnosprawnością w opiece nad dzieckiem lub dorosłą osobą zależną lub wesprzeć ich w codziennych obowiązkach.

  • Poszukujemy osób, które są dyspozycyjne od dwóch dni w tygodniu po dwa dni w miesiącu (przez ok. 2h).
  • Co będzie należało do Twoich zadań? Czasem to wyjście na spacer, plac zabaw czy do parku, a czasem zwykła rozmowa, gra bądź czytanie bajki.
  • Nie szukamy terapeutów ani ekspertów – wystarczą dobre chęci i odrobina wolnego czasu.

Zapewniamy:

  • Opiekę merytoryczną koordynatora, superwizję i możliwość rozwoju w super zespole;
  • Umowę wolontariacką i niezbędne zaświadczenia. Można u nas realizować staż, praktyki studenckie, wolontariat pracowniczy.
  • Dla naszych wolontariuszek i wolontariuszy organizujemy szkolenia oraz wyjazdy integracyjne.

Opis zadania dla wolontariusza

Co będzie należało do Twoich zadań?

  • Czasem to wyjście na spacer, plac zabaw czy do parku, a czasem zwykła rozmowa, gra bądź czytanie bajki.

Oferujemy

Dodatkowe informacje/wymagania

Zapewniamy:

długoterminowa
Kraków, ul. Jaracza 24/31 (- poza Gdańskiem -)
Stowarzyszenie MUDITA_Wolontariusze Wytchnieniowi

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy