Wolontariat w Finlandii - eko kooperatywa

Data publikacji: 30/03/2022

Poszukujemy wolontariuszka/-ki do wsparcia fińskiego stowarzyszenia Kurjen ekokyläyhdistys ry.

Celem stowarzyszenia jest ożywienie wsi, promocja holistycznego, ekologicznego stylu życia i globalnego zrównoważonego rozwoju, a także wspieranie wspólnoty, otwartość na otoczenie i współpraca na lokalnych, krajowych i międzynarodowych drogach. Chcemy rozwijać naszą rolę jako współpracownika międzynarodowego i tworzyć dobre i aktywne partnerstwa z naszymi organizacjami wspierającymi. Wierzymy, że wszystkie małe rzeczy mogą mieć duże znaczenie. Dokładamy wszelkich starań, aby żyć w sposób bardziej zrównoważony, budować społeczność, być otwarci na nowe pomysły i stawiać nasze małe kroki w kierunku lepszej, bezpieczniejszej przyszłości. Wolontariusze z różnych krajów przynoszą naszej organizacji swoje pomysły, troski, rozwiązania, aby usprawnić naszą pracę. A celem jest, aby nauczyli się tu wielu nowych rzeczy, mieli zaufanie do siebie i przyszłości oraz zwiększyli swoją zdolność do działania.

Opis zadania dla wolontariusza

Do Twoich zadań należeć będzie :

  • organizacja dni tematycznych
  • pomoc w prowadzeniu ogrodu
  • pomoc w produkcji żywności
  • animacja społeczości lokalnej
  • własnie inicjatywy

Oferujemy

Nasi wolontariusze mieszkają razem, dzielą dom z mini kuchnią (około 56 m2), łóżka na dwóch piętrach. Nasz dom wspólnoty jest przez większość czasu przeznaczony do ich użytku. Na parterze znajduje się kuchnia, salon i sucha toaleta, a na piętrze otwarta przestrzeń do odpoczynku, czytania itp. Obiady jemy również we wspólnej przestrzeni. To bardzo ważny czas na codzienne spotkania. Na inne posiłki zapewniamy kieszonkowe na jedzenie. Do dyspozycji macie również saunę i pralnię. Organizatorzy wychodzą na przeciw, aby każdy wolontariusz/-ka mieli swoją przestrzeń.

Wolontariat jest realizowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Wolontariusz ma zapewnione pokrycie kosztów przelotów do Finlandii i z powrotem.

Dodatkowe informacje/wymagania

Zapraszamy wszystkich ludzi bez względu na religię, poglądy polityczne czy pochodzenie etniczne. Wolontariusze muszą być tolerancyjni, otwarci na nowe pomysły, szanować innych ludzi. Praca odbywa się w grupie, w parach lub indywidualnie z różnymi opiekunami pracy i partnerami. Wolontariusze muszą być zainteresowani dniami/tygodniami tematycznymi, pracą projektową, happeningami itp. i gotowi do wielu prac. Najważniejszą rzeczą jest to, że wolontariusz jest chętny i zmotywowany do życia i pracy w wiejskiej społeczności. Jeżeli interesujesz się kwestiami ekologicznymi i zrównoważonym rozwojem - ta oferta jest dla Ciebie!

Szczegóły: https://europa.eu/youth/solidarity/placement/25119_en

wymagania wiekowe: od 18 do 30 lat
długoterminowa
Finlandia (- poza Gdańskiem -)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy