Pomóż Centrum Wolontariatu w Armenii

Data publikacji: 30/03/2022

Centrum Wolontariatu Armenii zostało założone w 1965 roku i znajduje się w centrum Erewania. Jest członkiem Komitetu Koordynującego Wolontariat Międzynarodowy (CCIVS) przy UNESCO oraz Alliance of European Voluntary Service Organisations. Poszukujemy 1 osoby do wsparcia działań Centrum w ramach wolontariatu długoterminowego.

Projekt finansowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Opis zadania dla wolontariusza

Jako wolontariusz będziesz pomagać w działaniach HUJ i promocji wolontariatu, w organizacji międzynarodowych działań wolontariackich, promocji projektów wolontariackich Centrum. Poznasz aspekty pracy w biurze organizacji wolontariackiej, jak zorganizować międzynarodowe wolontariaty, seminaria/szkolenia, szczegóły pracy z wolontariuszami długoterminowymi.

Oferujemy

Wolontariat jest realizowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Wolontariusz ma zapewnione pokrycie kosztów przelotów do Armenii i z powrotem.

Wolontariusze zostaną zakwaterowani w hotelu w centrum Erewania, po 2 osoby w każdym pokoju, z własną łazienką/WC. Ten przytulny hotel posiada ogród i jest wyposażony we wszystkie niezbędne rzeczy.

Wolontariusze zamieszkają w hotelu z blisko 12-15 wolontariuszami z różnych krajów Europy.

Każdego pierwszego dnia miesiąca otrzyma kieszonkowe oraz pieniądze na wyżywienie i transport.

Dodatkowe informacje/wymagania

Wolontariusz zostanie przywitany na lotnisku przez mentora i zakwaterowany w hotelu. Po przyjeździe wolontariusz odbędzie spotkanie wprowadzające w biurze Centrum Wolontariatu. Mentor udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji, pomoże w odkrywaniu miasta i będzie blisko przez cały czas trwania projektu. Weźmiesz udział w 2 szkoleniach - przyjazdowych i śródokresowych organizowanych przez SALTO oraz we wszystkich odpowiednich szkoleniach organizowanych przez Centrum Wolontariatu.

Po zakończeniu projektu HUJ pomoże wolontariuszowi znaleźć pracę w organizacji wolontariackiej. Wolontariuszka będzie miała też dwa razy w tygodniu zajęcia z języka ormiańskiego w centrum językowym, znajdującym się niedaleko siedziby HUJ. Wolontariusz zawsze znajdzie tu przyjazną atmosferę.

Czas trwania projektu to 12 miesięcy.

Szczegóły znajdują się na stronie: https://europa.eu/youth/solidarity/placement/10104_en

długoterminowa
Armenia (- poza Gdańskiem -)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy