Teleopieka domowa-wsparcie podopiecznych projektu

Data publikacji: 02/06/2022

Jesteśmy niezależną organizacją obywatelską działającą dla pożytku publicznego. Kreujemy zmianę społeczną, poprzez kompleksowe wsparcie organizacji pozarządowych oraz innych oddolnych inicjatyw obywatelskich służących budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Na chwilę obecną poszukujemy wolontariuszy do organizacji działań i wydarzeń związanych z Domem Sąsiedzkim oraz do wsparcia przy projekcie Teleopieki Domowej

Opis zadania dla wolontariusza

Nasza Fundacja przez najbliższe 6 miesięcy zatroszczy się lokalnie o 20 potrzebujących osób.Beneficjenci będę posiadać opaski życia.
Projekt nosi nazwę ‘’teleopieka domowa’’

W jakim zakresie potrzebujemy wsparcia wolontariuszy?

Tworzymy bazę wolontariuszy, którzy wspomogą doraźnie beneficjentów w:
Zrobieniu zakupów, wywieszeniu prania, poczytają książkę/ gazetę. Sprawdzą w miejscu zamieszkania czy nic groźnego się nie wydarzyło.

Oferujemy

- Referencje po odbytym wolontariacie
- Poznanie specyfiki pracy oraz komunikacji z osobami: dotkniętymi chorobą, niepełnosprawnymi
- Przestrzeń na realizację autorskich pomysłów i inicjatywy, przy okazji działań podejmowanych w Domu Sąsiedzkim
- Ubezpieczenie na czas wolontariatu
- Wspaniałą i życzliwą atmosferę pracy

Dodatkowe informacje/wymagania

Podczas rozmowy z koordynatorem każdy z wolontariuszy zostanie poproszony jest o wskazanie swojej dyspozycyjności.

długoterminowa
ss (Wrzeszcz Górny)
Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy