Na pewno nieraz zdarzyło Ci się poruszać po mieście z ciężkim bagażem i wiesz, że często stanowi to nie lada wyzwanie. Z takim samym problemem zmagają się codzienne osoby niepełnosprawne, a także rodzice z wózkami i osoby starsze. Niestety polskie miasta wciąż nie są przyjazne dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Próbą odpowiedzi na ten problem jest innowacyjny projekt „Gdynia dla wszystkich” realizowany od września do października 2012 r.
Projekt skierowany jest do 20 osób z Gdyni, z czego połowę stanowić będą osoby niepełnosprawne (motorycznie bądź sensorycznie). Uczestnicy odbędą w grupach spacery ulicami dzielnicy Gdynia Grabówek i ocenią ją pod względem dostępności dla wszystkich. Wolontariusze nie tylko przygotują dokumentację i sprawozdania ze swoich spacerów, ale wspólnie opracują propozycje rozwiązań, które ich zdaniem przyczynią się do poprawy sytuacji w gdyńskiej przestrzeni publicznej.
Jeśli chcesz poznać ciekawych i aktywnych ludzi, którzy tak jak Ty chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w ich mieście to jest to projekt dla Ciebie! Jako wolontariusz będziesz współpracować z osobami niepełnosprawnymi i dowiesz się z jakimi niedogodnościami w przestrzeni miejskiej spotykają się każdego dnia. Będzie to również szansa na wymianę doświadczeń i zdobycie nowej wiedzy. Udział w projekcie będzie wymagał zaangażowania nie więcej niż 18 godzin pracy w terenie. Przed rozpoczęciem działań uczestnicy wezmą udział w jednodniowym szkoleniu. Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów w związku z udziałem w projekcie.
Jeśli zainteresował Cię ten projekt, masz ukończone 15 lat, jesteś osobą otwartą, chętną do pracy w grupie i komunikatywną, przyślij swoje CV wraz z listem motywacyjnym do Centrum Współpracy Młodzieży faxem ((58) 660 64 45) lub e-mailem (sonia@cwm.org.pl) bądź dostarcz dokumenty osobiście do siedziby organizacji (ul. Komandorska 42/4, Gdynia) do dnia 7 października 2012 r. Szczegółowe informacje dotyczące projektu „Gdynia dla wszystkich” znajdują się na stronie organizatora Centrum Współpracy Młodzieży www.cwm.org.pl. Osoba kontaktowa – Sonia Zając sonia@cwm.org.pl, tel. (58) 620 24 80.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Źródło: mat. pras.
Foto: Tdmalone