Closed Show | PLEQ

Pleq to autorski projekt Bartosza Dziadosza, reprezentanta eksperymentalnego nurtu w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozytach łączy elementy muzyki laptopowej, down tempo oraz abstrakcyjnego glitchu. Gatunek IDM z którym Pleq jest kojarzony powoli odchodzi w zapomnienie a na jego miejsce wkrada się Modern Classical. 

Samodzielnie syntetyzuje dźwięki. Każdy utwór rozwija w inteligentne strumienie click & cut. W opozycji do zgiełku bitowych brzmień, Pleq konsekwentnie eksploruje rejony eksperymentalnych przestrzeni. W jego utworach niejednokrotnie głos zabierają skrzypce, szelestnie zakrada się dźwięk rozstrojonego fortepianu, czasem damski wokal. Gdzieś coś spada, coś kapie, dźwięczy… szumi i trzaska jakby zwarcie na liniach wysokiego napięcia. Jego eksperymenty niejednokrotnie powstają jako wynik fuzji i precyzji.

Pleq z perfekcyjnym wyczuciem i konsekwencją rozwija swój własny styl który określić można jako: Glitch & Melancholy. Doceniony przed laty za granicą, w naszym kraju ciągle jest uważany za twórcę niszowego. Kolaboruje z obszernym gronem artystów, których zaprasza do kreacji. Obecnie pracuje nad nową płyta w kolaboracji z Pjusk ( Norwegia).

Festiwale
Pleq wystąpił m.in. na takich festiwalach, jak Warsaw Summer Jazz Days, Open’er , Audio Art Festival w Krakowie i Chorwacji , Seven Festival (w ramach projektu Polscy Artyści Chopinowi Zagrali). Festival Ambientalny. Reprezentował również polska scenę na Festivalu Unsound w Tromso, grał z takimi artystami jak: Subheim, Eleven Tigers, Kangding Ray czy Library Tapes.

PLEQ

Pleq tworzy muzykę do wielu instalacji i performance jak również zyskuje sławę w polskim świecie mody tworząc muzykę do pokazów. Współpracuje z następującymi polskimi projektantami takimi jak: Konrad Parol, Bohoboco, Maldoror, Michał Szulc, Wiola Wołczyńsk-Bryćko.

Projekt „Closed Show” jest dostosowaniem strategii do zasobów i kreowaniem wydarzeń w porozumieniu z artystami. Jest to cykl comiesięcznych, bezpłatnych warsztatów, koncertów i spotkań z artystami, którzy zaprezentują swoje najnowsze innowacyjne projekty.

Spotkania z muzykami podczas próby dźwiękowej, mają wypełnić lukę jaka istnieje pomiędzy oficjalnymi instytucjami kultury oraz klubami czy galeriami zajmującymi się promocją sztuki. Zależy nam na edukacji muzycznej, dlatego podczas spotkań zadbamy o świadome odsłuchiwanie prezentacji muzycznych przygotowanych przez artystów. 

Projekt ma na celu prezentację najciekawszych projektów muzycznych i wideo. Wszystkie wydarzenia projektu stanowią program o najpełniejszym, wieloaspektowym spojrzeniu na dźwięk, obraz, ruch i możliwości jego użycia. Uważamy, że projekt „Closed Show” ma szansę zgromadzenia wielu ludzi, których działanie nie jest nastawione na finansowy zysk, którzy są zdolni tworzyć sztukę dla sztuki, dla odbiorcy, a przede wszystkim dla przyjemności. 
Stworzenie alternatywnej platformy, która umożliwia produkcję i dzielenie się wiedzą wśród równych partnerów to cel, który od początku przyświecał działaniom Kolonii Artystów.

Projekt Closed Show | Pleq jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Projekt i wykonanie: Mehowmy