Zrób coś alternatywnego

W majowy weekend, 5 i 6 maja Instytut Kultury Miejskiej zaprasza młodzież w wieku 16-19 lat do udziału w warsztatach Edulab. Uczestnicy stworzą własne opowiadanie o mieście z wykorzystaniem nowych mediów.

 

Podczas warsztatów uczestnicy zbiorą materiał wizualny (zdjęcia, filmy) i dźwiękowy (odgłosy miasta, rozmowy, muzyka itp.), które posłużą do stworzenia: alternatywnych tras wycieczkowych, pocztówek miasta, komiksu, teledysku czy power point karaoke – uczestnicy sami zdecydują, jaką formę przybierze ich dzieło. Podczas warsztatów młodzież zasięgnie wiedzy, gdzie szukać darmowej muzyki i jak można ją wykorzystać.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich w wieku od 16 do19 lat. Zapisy odbywają się internetowo pod adresem: edulab@ikm.gda.pl. Warsztaty odbędą się w dniach 5 i 6 maja, w godzinach od 10.00 do 15.00. Warsztaty poprowadzą: asystent w Pracowni Edukacji Medialnej w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych Uniwersytetu Gdańskiego, pomysłodawca i szef projektu Edukator Medialny – Grzegorz D. Stunża.  Marcin Wilkowski – założyciel i redaktor naczelny projektu Historia i Media oraz Anna Miler – kulturoznawczyni, animatorka kultury zainteresowana edukacją medialną, związana ze Stowarzyszeniem Arteria, pracuje w Projektorni Gdańskim Archipelagu Kultury

 

 

Celem Edulabu jest zastosowanie nowych mediów do poznawania lokalnego dziedzictwa, krytycznej refleksji oraz budowania tożsamości lokalnej. W ramach przedsięwzięcia odbędą się także warsztaty metodyczne dla nauczycieli i edukatorów nieformalnych oraz podsumowująca projekt debata o edukacji medialnej.

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Akademia Orange. Celem Akademii Orange jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy oraz uczestnictwa w kulturze.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: www.pmspratik.com.np

Projekt i wykonanie: Mehowmy