Mentor dla wolontariuszy zagranicznych

Data publikacji: 06/10/2021

We wrześniu do Regionalnego Centrum Wolontariatu przybywa troje wolontariuszy zagranicznych. Będą z nami pracować przez najbliższy rok.
Będą to:

Ksenija z Litwy
Nicole z Włoch
Esteban z Hiszpanii

Poszukujemy dla nich mentorów, czyli osoby, którzy pomogą im zaaklimatyzować się w nowym miejscu, będą wsparciem w razie pytań/problemów/niespodziewanych sytuacji i spędzą z nimi trochę wolnego czasu, pokazując Gdańsk i okolice. Wspaniale jakbyście razem poznali też środowisko wolontariuszy zagranicznych w naszej okolicy, bo jest ich tutaj trochę.
Częstotliwość spotkań nie jest z góry określona - zależy od Was. Może to być raz w tygodniu lub więcej/mniej.

Oczywiście zawsze możesz liczyć na wsparcie naszego Centrum!

Opis zadania dla wolontariusza

KIM JEST MENTOR?
To osoba, której rolą jest wsparcie zagranicznego wolontariusza. Mentor/ka jest pomocą dla wolontariusza w stawianiu pierwszych, samodzielnych kroków w nowej, polskiej rzeczywistości, pomaga nawiązać znajomości, zapewnia wsparcie indywidualne, pomaga w rozwiązywaniu problemów, na które może natrafić wolontariusz (np. w urzędzie, banku, poczcie itp.).

Do Twoich zadań będzie m.in.:

- wsparcie wolontariusza w kwestiach związanych z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu, pomoc w umówieniu lekarza w razie potrzeby, sprawy urzędowe, itd.

- wspólne spędzanie czasu (częstotliwość i sposób zależy od Was - zwiedzanie, imprezy, kino, wystawy, sport)

- zapoznanie się ze środowiskiem wolontariuszy zagranicznych i/lub studentów zagranicznych w Gdańsku

- pomoc w zameldowaniu na pobyt czasowy

- wspieranie wolontariusza w razie pytań, rozmowa na temat zadań, które u nas wykonuje, itd.

Oferujemy

  • doświadczenie w pracy w międzynarodowym zespole,
  • nawiązanie nowych znajomości,

  • zdobycie cennego doświadczenia i umiejętności,

  • praktykę językową – angielski / włoski / hiszpański / litewski

  • wsparcie koordynatora projektu z centrum

  • zaświadczenie o odbyciu wolontariatu

Dodatkowe informacje/wymagania

  • wiek 18+
  • znajomość angielskiego na poziomie przynajmniej B1

  • otwartość na nowe doświadczenia i ludzi

  • gotowość działania przez 7 miesięcy

  • niekonieczne, ale mile widziane: elastyczność czasowa, możliwość odebrania telefonu w ciągu dnia roboczego
wymagania wiekowe: od 16 do 99 lat
długoterminowa
Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, Polska (Młyniska)
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Tylko zalogowani wolontariusze mogą aplikować na oferty.
Projekt i wykonanie: Mehowmy