Fundusz Inicjatyw Wolontariackich 2018

5 grudnia wolontariusze na całym świecie obchodzą swoje święto. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk w partnerstwie z gdańskimi organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i firmami przygotowują obchody Waszego święta – Gdański Tydzień Wolontariatu!

Wspólnie z partnerami przygotowujemy dla Was mnóstwo atrakcji, ciekawych konkursów i spotkań. Główne obchody będą miały miejsce między 30.11.2018, a 8.12.2018, jednak śledźcie na bieżąco aktualne informacje na stronie: www.tydzienwolontariatu.pl , ponieważ już jesienią pojawi się wiele ciekawych inicjatyw i kilka konkursów, które wprowadzą nas w główne wydarzenia tegorocznej edycji Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. O szczegółach poinformujemy wkrótce, a tymczasem zapraszamy do udziału w pierwszej z inicjatyw – 10 września rusza nabór wniosków na wsparcie realizacji przedsięwzięć w ramach “Funduszu Inicjatyw Wolontariackich”.

W ramach Funduszu mieszkańcy Gdańska mogą pozyskać dofinansowanie na wsparcie realizacji projektów wolontariackich, realizowanych przy organizacji lub instytucji, w której działają jako wolontariusze. O dofinansowanie mogą ubiegać się także grupy nieformalne, działające niezależnie od organizacji pozarządowych.

Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację dowolnej inicjatywy wolontariackiej lub też na wsparcie samej grupy wolontariuszy (np. zorganizowanie szkolenia czy zakup materiałów, które są niezbędne w działaniach wolontariackich).

Planujemy dofinansowanie 10 inicjatyw. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 500 zł. Inicjatywy można realizować w okresie od 1października do 15 listopada br. Efekty zrealizowanych inicjatyw będą prezentowane m.in. w czasie Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu.

W jaki sposób można wziąć udział w konkursie?
Krok 1: Odwiedź stronę: www.tydzienwolontariatu.pl i zapoznaj się z regulaminem konkursu. Znajdziesz tam również wniosek konkursowy i inne niezbędne informacje.
Krok 2: Znajdź grupę min. 4 osób, z którymi stworzysz grupę inicjatorów inicjatywy.
Krok 3: Opiszcie swój pomysł na inicjatywę we wniosku konkursowym.
Krok 4: Złóżcie wniosek w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Wnioski przyjmowane są do dnia 25 września do godz. 17:00 w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku (plac Solidarności 1, Gdańsk, III piętro, pok. 3.28).

Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@tydzienwolontariatu.pl

Zadzwoń: 58 772 42 19

Wszystkie dokumenty znajdziecie  poniżej:

REGULAMIN

WNIOSEK KONKURSOWY

SPRAWOZDANIE

ZASADY WYDATKOWANIA

LISTA INICJATORÓW

LISTA UCZESTNIKÓW

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy