Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X
VIII edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”

W swoim otoczeniu widzisz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na rzecz seniorów oraz miejsca przyjazne seniorom? Zgłoś je do konkursu!

1 października rusza VIII edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania i inwestycje na rzecz poprawy, jakości życia gdańskich seniorów.

W ramach konkursu zostaną wręczone nagrody w 4 kategoriach:

*Kategoria „miejsce przyjazne seniorom” jest okazją, aby docenić miejsca, podmioty, które dostosowane są zarówno pod względem architektonicznym do potrzeby osób w starszym wieku, ale także te, które przewidują specjalną ofertę czy zniżki dla osób w wieku senioralnym.

W ramach konkursu przyznawane są nagrody główne oraz niekiedy wyróżnienia, a laureaci konkursu otrzymują statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

 

Konkurs ten to przede wszystkim promocja aktywności osób w wieku senioralnym. Poprzez sylwetki aktywnych seniorów pragniemy pokazać, że warto działać i żyć aktywnie. Pragniemy docenić tych najbardziej aktywnych, niektórzy z nich na aktywność wolontariacka i społeczną przeznaczają kilkanaście godzin tygodniowo, działają na rzecz naszego miasta i swojej społeczności.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy pobierając go TUTAJ lub pobierając w wersji papierowej w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk. Termin składania wniosków upływa 30 października 2020 r. o godzinie 15:00.

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ:

- elektronicznie na adres gdansk@wolontariatgdansk.pl
- drogą pocztową (decyduje data dotarcia, nie stempla pocztowego)
- dostarczyć osobiście na adres Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku
ul. Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk. (do specjalnie przygotowanej urny na dokumenty)

Laureatów konkursu poznamy w listopadzie 2020r.

Więcej informacji:
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie konkursu.
Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

WNIOSEK ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN


Konkurs współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk.


Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać korzystając z adresu e-mail: gdansk@wolontariatgdansk.pl lub pod numerem telefonu 58 772 42 19.