Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X
Świat gry

FABUŁA GRY

Z roku na rok mieszkańcy Gdańska odczuwają coraz większe ocieplenie klimatu. Na terenie miasta już bardzo rzadko widać śnieg a w zimowe dni mieszkańcy nie opuszczają ciepłego domu. Dni są coraz bardziej ciemne i ponure.

Na ratunek przybył naukowiec Tomasz Stoczniowski razem ze swoim przyjacielem Eugenem Fischerem którzy postanowili uruchomić program zajmujący się przywróceniem śnieżnego klimatu.

Po kilku latach badań stworzyli maszynę do zmiany pogody. Dzięki temu urządzeniu mieli dowolnie operować porami roku. Po długim oczekiwaniu i wzmożonej niecierpliwości nadszedł dzień próby. 20 stycznia 2016 r. o godzinie 14:00 zaplanowano  pierwszy test maszyny. Wszystko zapowiadało się na wielki sukces ponieważ w całym Gdańsku rozpadał się śnieg. Wielka feta, wynalazcy noszeni na rękach, osoby skandujące nazwiska naukowców. W każdej telewizji oraz radiu pojawiały się komunikaty o udanym eksperymencie oraz o triumfie naukowców którzy uratowali śnieżny klimat.

Mieszkańcy tak bardzo stęsknieni zimowym klimatem prosili naukowców o coraz częstsze używanie maszyny. Nieoczekiwanie pojawiły się komplikacje a wynalazku nie można było wyłączyć. Morze zaczęło zamarzać a na dworze robiło się coraz zimniej. W skutek tak mroźnej pogody na ulicach miasta jest coraz puściej. Nie ma osoby która z własnej chęci wyszła z ciepłego domu.

Niestety naprawa wynalazku przedłuża się a skutki jej działania są coraz bardziej odczuwalne. Na szczęście kilka grup wolontariuszy których chęć pomocy oraz nadmierna aktywność, nie poddała się a zimny klimat nie powstrzymał ich w działaniu. Wolontariusze swoją energię i chęć pomocy chcą przekazać mieszkańcom a jedyną możliwościom jest działanie w grupach.

Wolontariusze aktywizują osoby z całego Gdańska wykonując przeróżne działania. Sposób ten jednak nie jest taki prosty i wymaga poświęcenia czasu. W Gdańsku powstały Placówki Wolontariatu zajmujące się inicjowaniem działań potrzebnym do redukcji oraz całkowitej eliminacji znikomej aktywności mieszczan.

Jeżeli również masz ochotę pomóc nie bądź obojętny i dołącz do nas.