Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

długoterminowa

Pomoc społeczna Dołącz do programu: Zjedz obiad z seniorem! - LISTA REZERWOWA

Celem programu jest zmniejszenie poczucia osamotnienia osób starszych i niepełnosprawnych, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie wychodzą z domu. Brak kontaktu ze światem zewnętrznym często powoduje poczucie wykluczenia społecznego. Niejednokrotnie takie osoby nie mają możliwości zjedzenia ciepłego posiłku lub spożywają go w samotności. Wspólne spożywanie smacznego, ciepłego posiłku w miłej atmosferze, ma na celu odmianę codzienności wykluczonych osób.

Spotkania wolontariusza z osobą potrzebującą (wskazaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) odbywają się raz w tygodniu w Śródmieściu i we Wrzeszczu. Projekt opiera się na współpracy z  lokalnymi restauracjami, które raz na tydzień przekażą obiad dla wytypowanej osoby oraz wolontariusza.

Czas trwania programu: 1 raz w tygodniu od 08.04 do 30.06.2019 r. Dzień, w którym będą się odbywały spotkania, będzie zawsze indywidualnie ustalany na bieżąco między wolontariuszem a podopiecznym, tak, aby termin pasował obu stronom.

Projekt prowadzą Regionalne Centrum Wolontariatu i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Osoby, ktore chcą wziąc udział w programie nie muszą być zarejestrowane jako wolontariusze Centrum Wolontariatu, ani brać udziału w spotkaniu informacyjnym. Podczas obowiązkowego szkolenia będzie możliwość dołączenia do wolontariatu Miasta Gdańska.

Opis zadania dla wolontariusza

Oferujemy

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 18 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

Aby zgłosić się do udziału w programie kliknij APLIKUJ lub, jeżeli nie posiadasz konta na portalu, zgłoś się wysyłając e-mail na: kurek@wolontariatgdansk.pl

  Termin:

długoterminowa

  Lokalizacja:

(Śródmieście)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

APLIKUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ