Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję X

10.09.2017 - 10.09.2017

Sport Przestrzeń publiczna 55 Bieg Westerplatte

 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 55 Bieg Westerplatte.

55. Bieg Westerplatte czyli najstarszy bieg uliczny w Polsce, tym razem odbędzie się w niedzielę, 10 września. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli 4000 miejsc startowych. A to stanowi dla nas nie lada wyzwanie :D.

Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża z września 1939 roku. Po drodze do mety, biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiance. Sama meta znajdzie się przy Europejskim Centrum Solidarności czyli zaraz obok Regionalnego Centrum Wolontariatu :D. To już trzecia edycja, w której wystartuje ekipa RCWG. W tym roku do startu oprócz Alicji i Dawida stanie również Agnieszka oraz gość z Fundacji Gdańskiej !!!

Opis zadania dla wolontariusza

Liczymy na waszą pomoc na stanowiskach :

• Start / Meta –Depozyt 50os.: to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.

• Meta – Punkt odżywczy i Medale 25os.:  Wolontariusze obsługi mety pomagają biegaczom po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi przygotowanie wody w kubeczkach, a następnie wręczanie pamiątkowych medali wszystkim, którzy ukończą bieg.

• 5km- Punkt odżywczy 25os.: to miejsce mniej więcej w połowie dystansu w którym  biegacze mogą uzupełnić płyny.Do zadań Wolontariuszy należy między innymi przygotowanie wody w kubeczkach oraz wydawanie jej zawodnikom.

Oferujemy

Każdy wolontariusz otrzyma koszulkę Wolontariatu Miasta Gdańska, poczęstunek w trakcie imprezy oraz identyfikator zwalniający z opłat za przejazdy komunikacją miejską w dniu działania.

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 13 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

W wolontariacie mogą wziąć udział osoby, które w dniu imprezy będą miały ukończone minimum 13 lat i posiadają ZGODĘ OPIEKUNA prawnego. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 31 sierpnia 2017 r. do godz. 23.59.

  Termin:

10.09.2017 - 10.09.2017

  Lokalizacja:

Westerplatte (Śródmieście)

  Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
www.wolontariatgdansk.pl

Więcej ofert tej organizacji >

  Jak możesz się zgłosić:

WYPEŁNIJ FORMULARZ